21 листопада 2013 року відбулась II Міжнародна науково-практична конференція «Енергоефективний університет», присвячена проблемам ефективного використання енергоносіїв в університетах та екологічним аспектам.
Перед початком конференції гості оглянули новий сучасний тепловий пункт головного навчального корпусу університету.
Особливістю цього теплового пункту є те, що він дає змогу автоматично забезпечувати мікроклімат в аудиторіях університету, шляхом погодозалежного регулювання. Окрім цього, теплопункт дозволяє підтримувати економний режим теплоспоживання у вихідні та святкові дні, а також у період канікул. Досвід експлуатації таких теплопунктів показує, що його окупність складе один опалювальний сезон, а заощадження на теплоспоживанні складе понад 200 тисяч гривень. Це вже четвертий тепловий пункт, який введений в експлуатацію у будівлях університету.
Окрім цього, під час конференції працювала експозиція результатів наукових досліджень та інноваційних проектів наукових шкіл Київського національного університету технологій та дизайну та конкурс плакатів, які були створені руками студентів КНУТД.
Серед основних напрямів експозиції: екотехнології (сучасні технології виготовлення одягу для дітей; пластифікуючі препарати нового покоління; нові методи визначення та надання властивостей безпеки споживання і комфортності текстильних матеріалів різного цільового призначення тощо); нанотехнології (сучасні розробки у сфері одержання нанонаповнених бактерицидних поліпропіленових монониток на основі поліетилентерефталату, який біологічно розкладається; новий асортимент соціально-орієнтованих полімерних волокнистих матеріалів із застосуванням наноматеріалів; літій-іонні джерела струму з підвищеними енергетичними характеристиками тощо); енергоефетивність та ресурсозбереження (результати впровадження інноваційних проектів у сфері енергоощадних технологій та енергоефективності в університеті).
Відкриваючи конференцію, Євген Суліма зачитав вітання Міністра освіти і науки Дмитра Табачника.
«Вирішення проблем ощадного споживання енергоносіїв в українських вищих навчальних закладах є нагальною справою, оскільки тільки такі освітні заклади зможуть стати експериментальними майданчиками для формування енергосвідомого фахівця, пропагування екологічного та енергоефективного стилю життя сучасної молодої людини», — йдеться у зверненні Міністра до учасників, гостей та організаторів II Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективний університет».
У свою чергу, Перший заступник Міністра Євген Суліма зазначив, що вже на сьогодні ми можемо говорити про результати упровадження енергоефективних технологій у вищих навчальних закладах України.
«Міністерство працює над питанням залучення позабюджетних коштів та інвестицій. Ведеться робота з Європейським інвестиційним банком стосовно визначення сфер освітньої галузі України для фінансування проектів. Підписаний Меморандум між Міністерством і банком про фінансування проектів у таких напрямах: дошкільна освіта; технічні університети; університетський сектор. Міністерством також проведено роботу щодо формування портфелів інвестиційних проектів», — повідомив Євген Суліма.
У конференції взяли участь Олександр Мазурчак, радник Голови Київської міської державної адміністрації; Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги; представники представництва Європейського союзу в Україні, Пекінського університету технологій та бізнесу (Китайська Народна Республіка), Університету Нельсона Мандели (Південна Африка),
Ставропольського технологічного університету сервісу (Російська Федерація), компанії «Regio-DesignGmbH» (Федеративна Республіка Німеччина), вищих навчальних закладів України, вітчизняних та міжнародних організацій, бізнесу, фахівці, науковці.