Конференція 2014

21 листопада 2014р. в Київському національному університеті технологій та дизайну відбулась міжнародна науково — практична конференція «Енергоефективний університет».

Конференція з актуальних питань використання передових технологій у сфері енергозбереження та принципів побудови енергоефективних моделей вищих навчальних закладів проводиться втретє і вже стала традиційною.

Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет технологій та дизайну, Всеукраїнська екологічна ліга та Державне Агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Учасниками цьогорічного заходу стали понад 100 фахівців з провідних ВНЗ України. З огляду на актуальність та важливість питань, що обговорювалися на конференції, у її роботі взяла участь низка відомих вітчизняних та міжнародних експертів.

Перед початком пленарного засідання учасники конференції оглянули реконструйований тепловий пункт навчального корпусу університету.

1

2

Зі вступним словом до організаторів та учасників конференції звернувся ректор Київського національного університету технологій та дизайну Грищенко І.М., який привітав усіх присутніх із початком роботи конференції, наголошуючи на важливості заходу у розрізі сучасних подій.

3

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам`ять тих, хто в різні часи віддав своє життя у боротьбі за волю, незалежність, територіальну цілісність України.

 

На початку конференції привітав всіх присутніх заступник Міністра освіти і науки України Стріха М. В., який відкрив пленарне засідання.
4

Також із вітальними словами виступили голова Печерської районної в м. Києві державної адміністрації Мартинчук С. О., перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України Мазурчак О.В., голова Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко Т.В. Всі вони відзначили особливу важливість впровадження заходів з енергозбереження, економії ресурсів, модернізації будівель навчальних закладів та відзначили, що важливим чинником є громадська участь у впровадженні та вдосконаленні системи менеджменту по енергозбереженню у ВНЗ.
5

Відкриваючи конференцію, Євген Суліма зачитав вітання Міністра освіти і науки Дмитра Табачника. «Вирішення проблем ощадного споживання енергоносіїв в українських вищих навчальних закладах є нагальною справою, оскільки тільки такі освітні заклади зможуть стати експериментальними майданчиками для формування енергосвідомого фахівця, пропагування екологічного та енергоефективного стилю життя сучасної молодої людини», — йдеться у зверненні Міністра до учасників, гостей та організаторів II Міжнародної науково-практичної конференції «Енергоефективний університет».

6 7 8

Влучними та корисними були виступи спікерів конференції. Зацікавлення учасників викликали як доповіді національних, так і іноземних експертів, з-поміж них:

 

Лісовик В.Л. – генеральний директор Київського енергетичного агентства із доповіддю «Муніципальне енергетичне планування дорожня карта для інвестора»,

 

Козленко А.М. – директор комунального підприємства «Група впровадження проектів з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» із доповіддю «Енергозбереження. Досвід міста Києва»,

 

Мамалига В.М. – виконавчий директор ВГО «Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України» із доповіддю «Енергоефективність бюджетних будівель»,

 

Ремінська О.С. – Національний експерт проекту ЮНІДО/ГЕФ із доповіддю «Політика та інститут енергоменеджменту. Досвід Японії»,

 

Зінченко А.А. – співзасновник проекту EnergyTorrent, керівник освітніх проектів Української мережі енергетичних інновацій «Greencubator» із доповіддю «Як університети та студенти можуть допомогти побудувати нову енергетику»,

 

Черкашин І.Ю. – незалежний експерт у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики, позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки із доповіддю «Вопросы и ответы о государственныхинструментахэнергоэффективности»,

 

Власюк О.Я. – координатор програми адаптації до зміни клімату країн східного партнерства (ClimateforumEast), представник в Україні із доповіддю «Адаптація до змін клімату як стимул до енергоефективності»,

 

Перекрест А.Л. – доцент кафедри САУЕ Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського із доповіддю «Управление энергоэффективностью учебных заведений за счет удаленного мониторинга и программного регулирования теплопотребления их зданий»,

 

Кубов В.І., Павленко О. – кафедра приладобудування Чорноморського державного університету ім. Петра Могили,(м. Миколаїв) із доповіддю «Розрахунок надійності постачання енергії за умов комплексного використання геліосистем та вітрогенераторів»,

 

Синеглазов В.М. – Національний авіаційний університет із доповіддю «Шляхи підвищення енергоефективності у вищих навчальних закладах».

9 16 15 14 13 12 11 10

Виступи досвідчених експертів – це тільки частина того, що приготували організатори для учасників конференції.

 

На презентації фіналістів конкурсу графічних робіт студентів «Плакатом по витратах» було представлено понад 50 робіт у сфері енергозбереження та енергоефективності. Студентські роботи отримали схвальні відгуки від всіх учасників конференції.

17 18

Брейн-ринг, пізнавальний студентський конкурс на тему енергоефективності, зібрав команди від Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»,Національного університету біоресурсів і природокористування України та Київського національного університету технологій та дизайну. Гра вимагала від студентів використання не тільки їх теоретичних знань, а й креативності у висловленні власних поглядів на сучасний розвитку технології енергозбереження. Насправді усі команди є переможцями, оскільки вони виявили високий рівень ерудиції, кмітливість, проявили командний дух, творчі здібності й уміння злагоджено працювати.

19 20

До конференції був виданий черговий випуск (№ 5) наукового фахового журналу «Вісник КНУТД».

 

Завершився насичений день творчою зустріччю з народним артистом України Вадимом Крищенком «У КОЛІ ДРУЗІВ». Гості із захопленням слухали дійсно народного артиста, підспівували, а в кінці концерту довго аплодували, дякуючи за подароване музичне свято.

21 22 24 23

Запропонований формат заходу виправдав себе. Конференція вийшла динамічною та інформативною і продемонструвала гармонійне поєднання науки, розвитку студентства та мистецтва.